Detaylı Darkorbit Sözlüğü (2020)

Spread the love

Merhaba arkadaşlar bu konumda oyun içinde kullandığımız kelimeleri detaylı bir şekilde yazacağım. İnsanım unuttuğum şeyler olabilir aklıma geldikçe burayı düzenleyip ekleme yapacağım. Unutmayınız ki daha bitmemiş bir çalışmadır. Birçok şeyin eksik olduğunun farkındayım. Zamanla eklenecektir ve yeni başlayan bir arkadaşımız buraya bakarak aradığı herşeyi en kısa ve en kolay şekilde bulması için düzenleyeceğim.—-> Para Birimleri <—-
Credist : 
Oyundaki kullandığımız alt para birimi
Uridium : Oyundaki kullandığımız üst para birimi

—-> Bazı Terimler <—-
Tecrübe Puanı : 
Arkadaşlar Seviye atlamanızda kullanılır , rütbenize az bir katkısı ve sıralamaya azımsanmayacak bir katkısı bulunur.
Şeref / Şöhret Puanı : Arkadaşlar rütbenize azımsanmayacak bir katkısı bulunmaktadır. Eğer şeref puanınız 0 değerinin altına düşer ve – bir hal alırsa rütbenizin yerine kırmızı bir işaret gelecektir buda şeref puanınızın -‘de olacağını diğer kişilere belirtir. ( bu işaret çıktıysa tüm görevlerinizi iptal ederek görev kulesine gittiğinizde daha kolay düzeltmeniz için bir görev açıldığını göreceksiniz )

—-> Lazerler <—-
x1 : Lcb –
 10 Lazeri ( normal vuruş gücünüzdedir. )
x2 : Mcb – 25 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 2 katıdır. )
x3 : Mcb – 50 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 3 katıdır. )
x4 : Ucb – 100 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 4 katıdır. )
Sab : Sab – 50 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 2 katıdır fakat attığınız rakibinizin kalkanını emer darbe puanına hasar vermez )
x6 : Rsb – 75 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 6 katıdır ve salvosu yavaştır )

—-> Geminiz ile ilgili terimler <—-
Darbe Puanı : Geminizin canıdır. Darbe puanınız 0’a indiğinde patlarsınız. Yeşil renkle gösterilir.
Kalkan Puanı : Geminizin defansı gibi düşünün. Rakibin saldıları belli oranda kalkanınıza gelecektir. Mavi Renkle gösterilir.
Nano Göve : Geminizin ekstra darbe puanıdır. Sarı renkle gösterilir. Gg’den alabilrisiniz.

—-> Lazer Topları <—-
Lf-1 : 
Oyundaki en az hasar veren lazer topudur. 40 hasar verir. Kredi ile satılır.
Mp-1 : Az hasar veren bir lazer topudur. 60 hasar verir. Kredi ile satılır.
Lf-2 : Orta-Az hasar veren bir lazer topudur. 100 hasar verir. Kredi ile satılır.
Lf-3 : Orta hasar veren bir lazer topudur. 150 hasar verir. Uridium ile satılır. Ayrıca geminizin için sadece lf3 ile dizilli ise x1 ve x2 lazerlerini mavi x3 lazerini ise yeşil atarsınız.
Lf-4 : Yüksek hasar veren bir lazer topudur. 200 hasar verir. Ganimet kutuları ve kapılardan elde edebilirsiniz. Uridium yada Kredi ile satılmaz.
Kararsız Lf-4 : Şans faktörü ile 128-220 arası hasar veren bir lf4 türüdür.
Lf-4 Yansıma Sondası : Geliştirilmiş bir lf4 gücünde olup 212 hasar verir ( PVE , yaratıkalara +5 fazla hasar verecektir , Geliştirme yapılamaz )
Lf-4 Magma Sondası : Geliştirilmiş bir lf4 gücünde olup 212 hasar verir ( PVP , oyunculara +5 fazla hasar verecektir , Geliştirme yapılamaz )
Lf-4 Hiperplazmoid : Geliştirilmiş bir lf4 gücünde olup 212 hasar verir ( Taktığınız lazer başına %0.5 Darbe Puanı Desteği kazanacaksınız , Geliştirme yapılamaz )

—-> Droitler <—-
Droit geminizin güçlenmesi için fazladan lazer , kalkan vb. donatacağınız parçalardır.
Flax : Tek slotlu bir droittir. Credist ile alınır. ( En fazla 8 tane alınabilir. )
İris : Çift slotlu elit bir droittir. Uridium ile alınır. ( En fazla 8 tane alınabilir. )
Apis : Çift slotlu elit bir droittir. Teknoloji fabrikasından direk olarak uridium ile alabilirsiniz veya yeşil ganimetten apis droidi için inşa parçaları toplayıp istenen uridium miktarını azaltabilirsiniz. ( En fazla 1 tane alabilirsiniz )
Zeus : Çift slotlu elit bir droittir. Teknoloji fabrikasından direk olarak uridium ile alabilirsiniz veya yeşil ganimetten zeus droidi için inşa parçaları toplayıp istenen uridium miktarını azaltabilirsiniz. ( En fazla 1 tane alabilirsiniz )
Arkadaşlar 8 adet iris , 1 adet apis , 1 adet zeus olarak 10 droit olabilirsiniz. Unutmayın oyunda en fazla 10 droit vardır.

—-> Droit Tasarımları <—-
Arkadaşlar droit tasarımlarımız 2 başlık altında anlatacağım.

a) İstatistik droit tasarımları
b) Görsel droit tasarımlarıHilede Biz | Güncel Oyun Hileleri Detaylı Darkorbit Sözlüğü (2020) a) İSTATİSTİK DROİT TASARIMLARI
Bunlar gemimizin özelliklerine + sağlayabilecek tasarımlardır. ( Hasar , Darbe Puanı , Kalkan Puanı , Roket hasarı gibi )
Havoc : Eğer bütün droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %10 ekstra hasar kazanacaksınız. ( Zeta kapısından %45 alma ihtimaliniz vardır. İlk zeta kapınızda kesin olarak verilecektir bu ödül )
Hercules : Droitinizin içindeki kalkanlarınız %15 bonus kazanacaktır. Eğer ki tüm droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %20 ekstra Darbe puanı kazanacaksınız. ( Kappa kapısından %37.5 alma ihtimaliniz vardır.
Spartan : Kranos kapısını yapttıktan sonra birleştirme kısmından spartan tarifini açabilirsiniz. Spartan tarifinde 1 adet havoc 1 adet hercules ve bir miktar bölünme kristali harcanır. ( Unutmayınız arkadaşlar sadece geminizde takılı olmayan havoc , hercules sayınız burada görünecektir. ) Her bir spartan %1 vuruş ve %1 darbe puanı bonusu verecektir. Eğerki tüm droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %10 hasar , %10 kalkan bonusu ve %15 darbe puanı bonusu kazacaksınız.
Demon : Sadece belirli zamanlarda gelen etkinlik kapısı ile elde edebilirsiniz. Takılı olan her tasarım için %1 roket hasarı kazanırsınız. Tüm droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %10 roket hasarı ve %5 roket ateşleme süresinde kısalma elde edeceksiniz.

b) GÖRSEL DROİT TASARIMLARI
Arkadaşlar bir çok görsel droit tasarımı bulunduğu ve bunlar sadece droitleriniz şeklini değiştirdiği için bunlardan uzun uzun bahsetmeyeceğim.

—> Uçuş Düzenleri <—-
Arkadaşlar sadece elit , çok kullanılan ve ekstra bilgi sahibi olunması gerekenler hakkında bilgi vereceğim
içiçe uçuş düzeni : Roket hasarınızı %50 attırırken darbe puanınızı %20 azaltacaktır. ( canınız azaldığında yada karşınızdaki oyuncu spectrum özelliğini aktif ettiginde kullanmanız tavsiye edilir. )

Kalp uçuş düzeni :
 Kalkan değerlerinizi %10 ve darbe puanınızı %20 attırırken %5 lazer hasarı azaltması vardır.
Güve uçuş düzeni : Darbe puanınızı %20 attırır ve rakip oyuncu veya yaratığın kalkan emilimini %20 azaltır ( rakibinize verdiğiniz hasarlar %20 oranında daha çok darbe puanına işlemektedir ) , saniye başına %1 kalkan değeriniz azalacaktır ( canı az ama kalkanı çok olan rakbinize karşı kullanmanız tavsiye edilmektedir )
Kıskaç uçuş düzeni : Lazer hasarınızı %3 attıtır ve %5 daha fazla şöhret puanı kazanmanıza yardımcı olur. Buna karşılık %10 kalkan penetrasyonunuzu azaltacaktır ( Bunun hakkında araştırma yapıyorum , kesin bir bilgi elde ettiğimde burayı güncelleyeceğim varsayım ile hareket etmek istemiyorum bu konuda yetkililerden kesin bir bilgi verilirse sevinirim )
Yengeç uçuş düzeni : Kalkan emiliminizi %20 attırırken %20 hızınızı düşürür ( kalkanınız çok ve canınız az ise bu uçuş düzenine geçmenizi öneririm )
Elmas uçuş düzeni : Maksimum kalkan değerinizin %1’ini saniyede yeniler ( buradaki ince detay saniyede en fazla 5.000 kalkan puanı yenileyebilir ) buna karşılık %30 darbe puanı azalması verir.
Mızrak uçuş düzeni : Mayın hasarınızı %50 attırır ( Arkadaşlar buradaki püf nokta ise sizin sürekli mızrak uçuş düzeninde kalmanıza gerek yoktur. Mayını attım sonra mızrak uçuş düzenine geçtim mayın hasarım yine de artar mı derseniz hayır artmaz. Sadece mızrak uçuş düzeni ile bıraktığınız mayınların hasarı artacaktır. mayını bıraktıktan sonra bu uçuş düzenini değiştirseniz bile mayınınız hala %50 daha fazla hasar verecektir. )
Halka uçuş düzeni : Kalkan puanınız %120 artmaktadır buna karşılık %5 hızınız düşer , %25 lazer hasarınız azalacaktır , %25 roket ve roketatarınızın yeniden dolma süreside artacaktır ( bu sizin dezavantajdır roket ve roketatarınızın dolma süresi ne kadar kısa ise o kadar iyidir )
Burgu uçuş düzeni : Lazer hasarınız %20 artacaktır. Buna karşılık %5 hızınız düşecektir ve %25 kalkan puanınız azalacaktır.
Çark uçuş düzeni : Hızınızı %5 attıracaktır. Buna karşılık %20 lazer hasarınız azalacaktır ve kalkan puanınız saniyede %5 azalacaktır.
Kıdemli uçuş düzeni : Kazanacağınız şöhret puanınızı %20 arttırır buna karışılık %20 lazer hasarı , %20 darbe puanı , %20 kalkan puanınızı azaltır. ( kapı bittirdiğinizde ödülü almak yada bir görevi bitirdiğinizde kullanmanızı tavsiye ederim )
x oluşumu uçuş düzeni : Yeni başlayan arkadaşlarımız genelde burada takılmaktadır. Bu uçuş düzeni %8 darbe puanı bonusu , yaratıklara karşı %5 lazer hasarı bonusu ( PVE oluyor ) ve yaratıklardan kazandığınız tecrübe puanlarında %5 artış sağlamaktadır. Buna karşılık olarak Kesinlikle şeref puanı kazanamazsınız ve rakip oyunculara hasar vermez ( çok düşük bir hasar verebilirsiniz bu uçuş düzeninde )

Hilede Biz | Güncel Oyun Hileleri Detaylı Darkorbit Sözlüğü (2020)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir