CS GO Başlatma Seçenekleri (2020)

Spread the love

Başlatma Seçenekleri Nedir?

CS GO Başlatma Seçenekleri 2020 steam’ in bize sunmuş olduğu oyunun bilgisayarla etkileşimini kontrol edebilecek kodların kullanımını sağlayan bir seçenektir.
Hilede Biz | Güncel Oyun Hileleri CS GO Başlatma Seçenekleri (2020)
Bu yazıda CS:GO’ da en hızlı, en kolay ve en verimli fps arttırma yöntemlerinden birini sizlere anlatıyor olacağız. Öncelikle aşağıdaki yoldan Başlatma Seçenekleri‘ ni açalım;
Steam > Kütüphane > CS:GO > Sağ Tık > Özellikler > Başlatma Seçeneklerini Ayarla 
En önemli kodlar neler diye soracak olursanız aşağıdaki dizini başlatma seçeneklerine yapıştırabilirsiniz. Monitörünüz 60 Hz ise -freq 144 kodunu yazmamanız yeterli.

CS GO Başlatma Seçenekleri 2020

-novid -tickrate 128 -high -d3d9ex -freq 144

Kodlar

  • threads 4
İşlemci sayısı günümüz bilgisayarlarında genellikle 4′ tür. İşlemci sayınıza göre 4 rakamını düzenlemelisiniz. Ctrl + Alt + Delete yaparak, görev yöneticisini açıp diğer ayrıntılara tıkladıktan sonra Performans > CPU kısmından sağ alt tarafta çekirdek sayınızı görebilirsiniz. ( Win 10 için. )
  • novid
CS:GO açılırken başlangıçtaki oyun introsunu kaldırır.
  • tickrate 128
Bu başlatma seçeneği ayarlanmadan botlarla çevrimdışı bir oyun oluşturursanız, oluşturulan sunucu tickrate 64’te çalışacaktır. Bu başlatma seçeneği belirlendiyse, çevrimdışı sunucular her zaman tick 128’te çalışacaktır. Bu durum browserlar ile sağlanan diğer sunucular ve oyun içi kaliteli topluluk sunucuları içinde geçerlidir.
  • -high
Bu, oyunu yüksek öncelikli modda başlatacaktır. Bu başlatma seçeneği, özellikle arka planda bir çok programı aktif olan kullanıcılar için cs go ya performans ayrılmasını sağlayacaktır.
  • +cl_forcepreload 1
Haritanın tüm kısımlarının oyuna girmeden önce yüklenmesini sağlar. Oyun sırasında oluşabilecek fps dropların önüne geçebilir.
  • -d3d9ex
Bu başlatma seçeneği alt+tab yapma süresini kısaltmaktadır. Forumlarda yüksek sistemler için önermeyenleri ve bir şey değiştirmediğini söyleyenleri görmüştüm işe yaramazsa kaldırmanızda fayda var. En son güncellenen koddur. Önceki hali -nod3d9ex1 bu şekildeydi hala güncellemediyseniz hemen güncelleyin.
  • -freg 60
Monitörünüzün Hz değerine göre “60” sayısını değiştirebilirsiniz. Eğer normal düzeyde yani 60 Hz kullanıyorsanız bu kodu yazmanıza gerek yoktur. Bilgisayarın arama kısmına gelerek Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları kısmından monitörünüzün Hz değerini görebilirsiniz.
  • -nojoy
Oyun kontrollerinden biri olan joystick desteği kaybolur. Kullanmayacağımız bu seçenekten bilgisayarımızı ayırarak bir yükten daha kurtarabiliriz.
  • -language english
Bu ayarımız ile oyun dilini ayarlayabiliyorsunuz. CS: GO Steam hesabınızın ana dilini kullanıyor. Yani Steam hesabınız Türkçe ise bu ayarı yapmadan oyunu farklı bir dilde kullanamıyorsunuz.
  • -console
Oyun başlangıcında konsolun ekranınıza gelmesini sağlayacaktır.

Hilede Biz | Güncel Oyun Hileleri CS GO Başlatma Seçenekleri (2020)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir